Ankara Merkez

Ankara Araç Kiralama

Ülkemizin başkenti Ankara’ya ve Ankara’da araç kiralamaya dair her şey bu yazımızda. Binek bir araç mı yoksa arazi tipi SUV aracı mı; hangi yakıt tipi ya da otomatik/dizel tercihi mi? Tüm detaylarıyla burada.

Ankara’da Araç Kiralamaya Dair Her Şey

1955 yılında faaliyete geçen Ankara Esenboğa Havalimanı, ülkemizin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olma özelliğini taşıyor. Yolcu trafiğinde Türkiye’nin en büyük 4. havalimanıdır.

Kamu ve özel sektörün yoğunlaştığı, devlet kurumlarının merkezlerine sahip olması sebebiyle Ankara’da ulaşım yolları oldukça rahat ve konforludur ancak gidilecek yerler arasındaki mesafelerin uzak olması araç kiralamayı mantıklı hale getirmektedir.

İş seyahati ya da kişisel ziyaret… Seyahat amacınız ne olursa olsun Ankara’da araç kiralamak sizi kısa sürede gideceğiniz yere ulaştırır. Ankara Esenboğa Havalimanı şubemizden yapacağınız araç kiralama ile seyahatinize kafanızda soru işareti olmadan başlayın.

Araç kiralamak, basit detaylarıyla hangi tip aracı, hangi tip viteste süreceğinizden daha kapsamlı sorular içeriyor. Öncelikle sürücü olarak otomatik vites olan bir aracı kiralayacaksınız. Peki kaç kişisiniz? Eğer sayıca fazlaysanız ve valizin de çoksa, kiraladığınız araçtaki bagaj hacmi de belirleyici bir kriter olacaktır. Bagaj hacminize ve kişi sayısına göre de araçlar belirlediniz. Peki sadece gideceğiniz yere binek bir araçla gitmek mi, konfor ve keyfi ikiye katlayan üstü açık bir araç mı, engebeli arazi yapısına göre yerden yüksek SUV tipi bir araç mı? En ucuz fiyata, en donanımlı araçlarla ilgili tüm sorularınız için buradayız.

Öncelikle, Ankara için rezervasyonunuzu en az 3 gün öncesinden yapmanızı öneririz. Uçaktan indiğiniz anda sadece gideceğiniz yere olan süreyi hesaplayın.

Aklınızda olması gereken bilgiler arasında: Esenboğa Havalimanı’ndan Çankaya’ya 30 km, Anıtkabir’e 30 km mesafe bulunmaktadır.

Seçenekler arasından en ucuz ancak en yüksek donanımlı araç kiralamak için Nates Car Rental olarak hizmetinizdeyiz.

Ankara’da Nerelere Gidilir?

Ankara, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 1923 yılında başkent ilan edilmesinin ardından hızla gelişmiş ve Türkiye’nin en kalabalık ikinci ili olmuştur.

Ankara’da gezilecek yerlerde ilk akla gelen yer Kızılay Meydanı’dır. Gün boyunca canlı ve kalabalık bir atmosferi olan meydana yakın Güvenpark’ta yürüyüş yapıp soluklanabilir ya da Sakarya Caddesi boyunca alışveriş yapıp eğlenceli birçok mekân keşfedebilirsiniz.

Kuğulu Park’ı muhakkak duymuşsunuzdur. Ankara’da sayıca çok olan parkların belki de en ünlüsü olan Kuğulu Park’ta aldığınız simitleri kuğularla paylaşmak büyük keyif. Buraya yakın Tunalı Hilmi Caddesi ise Ankara’nın en işlek ve keyifli caddelerinden. Caddenin her köşesinde ayrı bir lezzet durağı keşfedebilir, hediye eşyalar alabilirsiniz.

Peki Ankara’nın merkezi konumundaki Çankaya, Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra Ankara Tabiat Tarihi Müzesi’ni gezebilir, Güvenpark, Camlı Köşk ve Kocatepe Camisi’ni görebilirsiniz.

Ankara denilince göllerden bahsetmemek olmaz. Eymir ve Mogan göllerini kesinlikle görmelisiniz. Mogan Gölü’ndeki yüzlerce kuş çeşidi sizi mest edecek.

Kiralayacağınız araçla tüm bu yerler arasında seyahatinizi planlamak, Ankara seyahatini üst seviyeye taşıyacak.

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara’ya gittiğinizde olmazsa olmaz yemeklerden biri aspavadır. Birçok durakta denk geleceğiniz bu lezzete şans vermenizi öneririz. Kuzu kapama olarak da geçen Ankara Tava diğer lezzetli yemeklerden biri.

Kebap, döner ve kokoreç de Ankara’da deneyimlemeniz gereken lezzetlerden bazıları.

Ankara İçinde Araç Kiralama Hakkında Herşey

Ankara’da nasıl tip araç kiralanır?

Ankara’da orta sınıf bir hatchback araç kiralamanız size optimum konforu sağlar.

Ankara Havalimanı’nda araç kiralama fiyatları ortalama ne kadardır?

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda ortalama araç kiralama fiyatı 180 TL’dir.

Esenboğa Havalimanı Kızılay arası kaç km?

Esenboğa Havalimanı Kızılay arası 30 km’dir.

Ankara seyahati için ideal?

Ekonomik ya da orta segment araç Ankara seyahatiniz için idealdir.

Ankara’da nerelere gidilir?

Kızılay Meydanı, Kuğulu Park, Güvenpark, Anıtkabir Ankara’da gidebileceğiniz başlıca yerler arasındadır.

Ankarada araç kiralayıp istediğim lokasyonda aracı teslim edebilir miyim?

Ankarada araç kiraladıktan sonra Antalya, Alanya ,Dalaman,Bodrum, İstanbul ve diğer birçok lokasyonda aracınızı teslim edebilirsiniz.

Ankara Merkez Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Ankara Merkez lokasyonunda www.natescarrental.com güvencesiyle sizlerle, Ankara Merkez araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.natescarrental.com

Blog

Ankara Merkez
Ankara Merkez
Ankara Merkez araç kiralama
Whatsapp Telefon