Sık sorulanlar

Nasıl rezervasyon yaptırabilirim?

Online olarak www.nateescarrental.com internet sayfası üzerinden dört basit adımda rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Unutmayın erken rezervasyon yaptırmanız halinde çok daha ekonomik fiyatlar alırsınız.
Bunun dışında 0850 221 87 07 numaralı rezervasyon merkezini arayarak veya info@natescarrental.com adresine e-posta göndererek 7/24 rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Aracı nasıl teslim alabilirim?

Rezervasyonunuz anında ilgili ofise iletilir ve sizin için en uygun NATES aracı hazırlanır. Rezervasyon bilgilerinizle ofise gitmeniz yeterlidir.

Aracı nasıl iade edebilirim?

Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz lokasyona gitmeniz yeterlidir. Aracı istediğiniz NATES istasyonuna teslim edebilirsiniz. Alış istasyonu ile dönüş istasyonunun farklı olması durumunda oluşacak tek yön ücreti için rezervasyon sorumlusuna danışınız. Kiralama süresince her türlü soru ve sorunlarınız için size bildirilen telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Rezerve ettiğim aracı kesinlikle alabiliyor muyum?

Rezervasyonlar grup bazlı yapılmaktadır ve marka garantisi verilmemektedir. Rezervasyonunuzun yapıldığı grupta araç o tarihte müsait değilse bir üst segment araç aynı fiyattan verilecektir.

Sözleşme doldurulurken neler gerekmektedir?

Ehliyet ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ),adınıza kredi kartınız, adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyiniz.

Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapabilir miyim?

Maalesef başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamamaktadır. Mutlaka kredi kartı sahibinin sizinle beraber ofise gelmesi gerekmektedir.

Otomobili arkadaşlarım/eşim/bir yakınım sürebilir mi?

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Araçlarınızda kilometre sınırı var mı?

Günlük araç kiralamalarında günlük 300 km, aylık araç kiralamalarında 3.000 km kullanım hakkı vardır. (van tipi araçlarda günlük 250 km ve aylık 2500 km) 

1 gün 300 KM - 2 gün 600 KM - 3 gün 900 KM - 4 gün 1200 KM - 5 gün 1500 KM       
6 gün 1800 KM - 7 gün 2100 KM - 8 / 29 gün arası kiralamalarda 2100 KM
30 gün kiralamalarda 3000 KM kullanım hakkı vardır. 

Daha uzun mesafeler için kilometre paketlerimizden satın alabilirsiniz. 
Detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden alabilirsiniz.

Fiyat politikanız nasıl belirleniyor?

Talep edilen bölgedeki anlık talep ve yoğunluğa bağlı olarak dinamik ve değişkenlik gösteren bir fiyat politikamız bulunmaktadır.

Kredi kartı dışında bir ödeme şekli kabul edilebilir mi, kredi kartı koşulları nelerdir?

NATES  bünyesinde yapılacak tüm kiralamalarda kredi kartı talep edilmektedir. Kredi kartının dışında nakit, debit kart, sanal kart, senet vb. ödeme şekilleri kabul edilmemektedir. Kredi kartı istenmesinin nedeni oluşabilecek trafik cezaları, karayolları geçişleri, kiralama uzatma talepleri, hasar bedeli vb. durumlarda tahsilat yapılabilmesidir.
Üst segment araçlarda çift kredi kartı uygulamamız bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden alabilirsiniz.

Kredi kartı puanları ile kiralama yapabilir miyim?

NATES’de kredi kartı puanları ile araç kiralaması yapılmamaktadır.

Rezervasyon iptalinde para iadesi ne zaman kredi kartıma yansır?

İade talebi 24 saat içinde bankaya bildirilmektedir. Bankanın işlem hızına göre 5-7 gün arasında para hesabınıza geçer.

Kiralama başında alınan depozito bedeli ne zaman iade edilir?

Kiralamanız bittiğinde depozito tutarınız NATES tarafından iade edilir. İade, banka iç iletişimine bağlı olarak hesabınıza 3-5 iş günü içerisinde yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile kiralama yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş gününü bulmaktadır.

Araçlarda HGS var mı? Ücreti nasıl ödeniyor?

Tüm araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralamanız bittiğinde Karayolları tarafından HGS kullanım bilginiz tarafımıza ulaşmaktadır ve kiralamanızı yapmış olduğunuz kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Tahsil sürecinde Karayollarına bağlı olunması nedeniyle geç tahsilat yapıldığı durumlar olmaktadır. HGS takılı olan araçlarımızla OGS gişesinden geçiş yapılması durumunda kaçak geçiş meydana gelir ve kullanıcının kredi kartına yansıtılır.

Kampanyalar birleştirilebilir mi?

İndirim, promosyon vb. kampanyalar birleştirilemez.

Kiraladığım araç ile yurtdışına çıkabilir miyim?

Hayır, kiralık araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.

Trafik cezası durumunda ceza ödemesi nasıl yapılmaktadır?

Trafik cezası TC numaranıza yazıldı ise, ödemeyi aracın kullanıcısı yapmalıdır. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmektedir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de tahsil edilmektedir.

Kaza olması durumunda aracın tamirde geçirdiği günler için para alıyor musunuz?

Hayır, almıyoruz. Ancak aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde; aracı kullanan hem tüm hasardan sorumlu tutulur hem de tamir nedeni ile kaybedilen kiralama ücretini ödemekle yükümlü olur. Her hangi kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracı öder.

Kaza halinde ne yapmalıyım?

Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vermeli, 0850 221 87 07 numaralı telefondan NATES Destek Hattını aramalısınız.

Nates’den uzun dönem veya filo kiralama yapabilir miyim?

Evet, Nates uzun dönem filo kiralama hizmeti de vermektedir. Bunun için satış bölümümüzü arayabilirsiniz.

Whatsapp Telefon